< návrat späť

RD v Šamoríne

Dokončili sme ďalší projekt: Bývanie na kľúč: 2 rodinné domy typu Bungalow 94 v Šamoríne.

Každý je samostatne stojaci rodinný dom, nepodpivničený, jednopodlažný s neobytným podkrovím, zastrešený valbovou strechou. Vstup do domu je situovaný z čelnej strany, zabezpečený z prístupovej komunikácie. Pôdorys domu je obdlžníkového tvaru s rozmermi 11 x 12m. Zastavaná plocha domu je 126 m2. Úžitková plocha domu je 105 m2. Rodinný dom je napojený na všetky inžinierske siete. Na ulici je obojsmerná premávka a plne funkčné verejné osvetlenie.

Rodinný dom má základové pásy, v ktorých sú vsadené bleskozvody pod štrkovým lôžkom, zhutnené, zaliaté betónom B20 spolu s betonárskou ocelou, jeden rad DT tvárnic ktoré sa prelínajú a sú previazané betonárskou ocelou do základovej platne zaliatej betónom kvality B25. Murovanie je bielymi porobetónovými tvárnicami, ukončené betónovým vencom, na ktorom je osadená tesárska konštrukcia dreveného krovu rodinného domu. Strecha je členená, izolovaná fóliou, na ktorej sú inštalované kontralaty, laty, strešná krytina – škridlová. Interiérový strop je izolovaný termo izoláciou a je zhotovený sadrokartonový podhľad. Každá miestnosť je omietnutá a vymalovaná na bielo. Okná sú plastové s izolačným trojsklom a kvalitným kovaním. 

Soklová časť domu je izolovaná 5cm styrodurom a ostatné murivo je izolované 10 cm hrúbkou fasádneho polystyrénu. Vonkajšie podhľady sú vytvorené z OSB dosiek, ktoré sú izolované a presieťkované ako aj zagletované lepidlom s finálnou úpravou vo farbe domu. Exteriérová omietka je vysoko kvalitná a vode odolná silikónová. Okapový systém je farebne doladený k farbe škridiel. Rodinne domy sú dokončené do stavu HOLODOM.

Jeden dom má plynové kúrenie s radiátormi a druhý dom elektrické podlahové kúrenie inak sú oba domy totožné. Domy sú postavené na pozemkoch o výmere 550 m2 a 600 m2. Rodinné domy boli skolaudované a následne predané.51ece3b0110a3.jpg 51ece3afe37ca.jpg 51ece3af65c75.jpg 51ece3aeeec25.jpg


Copyright (c) 2002 - 2013 ENER BAU | www.enerbau.sk | All rights reserved. | www.dobre-byvanie.sk